Lajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Dibra është qarku që ka “pastruar” prej kohësh koronavirusin

Në vendin tonë rastet e reja me koronavirus janë rritur sërish. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 34 raste të reja, dhe trendi këto ditë ka qenë në rritje.

Disa nga qarqet që ishin “Covid Free” kanë pasur sërish të infektuar.

I vetmi qark në vend që nuk ka regjistruar raste të reja që në fund të majit, është Dibra, që mesa duket e ka  fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              93

Vlorë                25

Durrës              22

Kukës                21

Elbasan            18

Shkodër           14

Lezhë               14

Fier                   12

Korçë                7

Berat                     5

Gjirokastër        1

Source link /albeu.com/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button