Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraPërditshmëriPeshkopiShqipëria

Dibër, karantinohen 11 mësues

Share

Sipas Balkanweb në Qarkun Dibër janë aktualisht 11 mësues janë të karantinuar si të infektuar ose kontakte të të infektuarve.

Bashkia Dibër 3, Bashkia Mat 4, Bashkia Klos 2 dhe Bashkia Bulqizë 2.

Të gjithë mësuesit janë zëvendësuar nga ZVA përkatëse.

Ndërkohë mësohet se i infektuar me Covid-19 është edhe Shefi i pavionit të Patologjisë në spitalin Rajonal Dibër, mjeku Ibrahim Kazija. Ai po mjekohet në shtëpi.

Source link 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button