Aktualitet dhe Lajme

Britania shkon në zgjedhje, zbardhet arsyeja pse Cameron ndërpreu vizitën në Tiranë

Share

Britania e Madhe do të shkojë në zgjedhje parlamentare këtë verë. Mediat raportojnë se kryeministri Sunak ka thirrur këtë pasdite një mbledhje të jashtëzakonshme të kabinetit të tij qeveritar pikërisht për të caktuar datën e zgjedhjeve. Kjo është edhe arsyeje përse ministri i Jashtëm David Cameron ndërpreu menjëherë vizitën e tij në Tiranë, ku kishte parashikuar takime me kreun e shtetit, Bajram Begaj dhe drejtuesin e SPAK, Altin Dumani. 4 korriku shihet si data më e mundshme e zgjedhjeve parlamentare në Britani.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button