Aktualitet dhe Lajme

Avokatja e Belerit-KQZ: Kërkojmë pushimin e procedurës, keni kaluar kompetencat

Share

Avokatja e Fredi Belerit ka mbajtur fjalën e para në seancë ku po shqyrtohet vlefshmëria e mandatit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës.

Ajo u shpreh se është e paqartë mënyrë sesi KQZ është vendosur në lëvizje, pasi sipas saj rezulton se ka qenë kërkesa e një personi të vetëm.

Avokatja shtoi më tej se janë organe të tjera që vendosin për mandatin e Belerit, pasi sipas saj KQZ nuk e ka këtë kompetencë.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button