Aktualitet dhe Lajme

“Arrrestimi u nis tre herë”, Arian Curri habit me deklaratën e tij: Shpëtova Metën dhe Kryemadhin nga burgu, SPAK u tërhoq pas…

Share

Analisti Arjan Curri ka deklaruar se arrestimi i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit është përgatitur nga SPAK, por është shtyrë për shkak të dekonspirimit të lajmit në media.

Në rastin e Metës kam pasur informacion që është bërë gati arrestimi i tij dhe të shoqes. Unë kisha dy alternative, ose ta thoja me rrezikun që ky operacion do dekonspirohej dhe do shtyhej.

Ngaqë e kam thënë unë dhe Karamuço, personat përgjegjës për ekzekutimin e kanë thënë abort, anuloje. Egziston një rrezik i madh që të perceptophet SPAK në koordinim me mediat, ndërkohë që SPAK i intereson.

Tre herë janë nisur për t’i arrestuar dhe tre herë është shtyrë”– u shpreh Curri.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button