Aktualitet dhe Lajme

Horoskopi i ditës, 3 maj 2024

Share

DASHI

Muaji prill solli stres, në disa raste edhe problem fizik. Është koha për t’u rikuperuar. Do të ishte e rëndësishme të kuptoni se çfarë është bërë në të kaluarën, nëse një problem apo mosmarrëveshje duhet të zgjidhet. Kjo fundjavë do të jetë një fundjavë e madhe me Hënën që do të prekë shenjën.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 3 maj 2024), atmosfera është padyshim më pak e rëndë se ajo e ditëve të fundit. Një përmirësim i përgjithshëm i situatës është në rrugë e sipër. Me Venusin në shenjën tuaj, dashuria mund të përjetohet ndryshe nga e kaluara.

BINJAKËT

Mund të ndjeni një kundërshtim. Të premten dhe të shtunën Hëna do të jetë disonante, një situatë astrale që prek shpirtin dhe në disa raste rrit dëshirën për hakmarrje. Duhet të luftoni për të rinovuar një marrëveshje, të pranoni kushte, detyra ose orare të reja në funksion të periudhës pas qershorit: është e drejtë që motivimet tuaja të dëgjohen.

GAFORRJA

Do të përjetoni 48 orët më të mira të javës. Përfitimet po sjellin edhe polemikat dhe qëndrimet e mbajtura në prill. Paraqisni idetë tuaja, me shumë mundësi do të merrni atë që dëshironi.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 3 maj 2024), e diela do të jetë dita më e mirë e javës. Jo të gjithë ju dëgjojnë ose bëjnë sikur nuk ju dëgjojnë, kini kujdes nga të afërmit dhe të njohurit jo të besueshëm. Marrëdhëniet ndërpersonale do jenë ende pika e dobët e kësaj periudhe, nëse nuk jeni beqarë dhe nuk kërkoni vetëm aventura.

VIRGJËRESHA

Hëna përballë ju shqetëson, por tensioni i këtyre ditëve ka qenë më pozitiv se çdo gjë tjetër, mezi prisni të zbatoni një projekt të ri, një ide që të stimulon mendjen. Maji do të jetë një muaj i dobishëm për të gjetur stabilitet, shumë varet nga cilësitë individuale, mosha dhe puna.

PESHORJA

Ka pasur shumë tensione në prill, por maji do t’ju ndihmojë të menaxhoni më mirë atë që ka lindur në mënyrë të gabuar gjatë katër javëve të fundit. Mendoni se i keni të gjithë kundër jush, duke pasur parasysh se si shkoi muaji Prill, edhe nëse nuk ishte tamam kështu, ndiheshit të sulmuar.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 3 maj 2024), Hënë e favorshme, mos u interesoni për gjykimin e të tjerëve, ju i nënshtroheni një provimi apo testi dhe keni vendosur të flisni dhe të ekspozoni problemet nga nevoja juaj. Çështjet e punës janë ende objekt dyshimesh, por nga qershori, pa Jupiterin situata do të zhbllokohet për një marrëveshje apo kontratë.

SHIGJETARI

Hëna është kundër, por nuk do të jetë në gjendje t’ju shkatërrojë plotësisht ditën. Do të kërkojë vetëm të ketë më shumë vëmendje në marrëdhëniet me të tjerët, veçanërisht me Binjakët, Virgjëreshën dhe Peshqit. Nëse doni të bëni një hap përpara për të rifituar pak qetësi, do të duhet të arrini një marrëveshje deri në fund të majit.

BRICJAPI

Kjo javë do të përfundojë mirë edhe nëse ka nisur keq. Merrni shumë përgjegjësi, madje edhe ato që nuk janë përgjegjësia juaj. Ditët në vijim janë të dobishme për dashurinë, mund të ketë një rikthim apo falje në disa raste dhe në kushte të caktuara.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 3 maj 2024), duhet të përpiqeni të mbani nervat, sepse maji do të jetë një muaj trazirash, nuk do të jetë më e mundur të fshehni një të vërtetë. Ne do të kemi nevojë për qartësi më të madhe në çdo gjë. Gjatë orëve të ardhshme do të jeni në gjendje të çliroheni nga një barrë, por do t’ju duhet ta bëni atë me mençuri dhe racionale.

PESHQIT

Me gjithë hutimet e kohëve të fundit, po ecni më mirë, edhe sepse kjo periudhë ju ndihmon të rikuperoni. Ndiqni instinktet tuaja. Personaliteti mbetet ëmbëlsisht i komplikuar, ekuilibri i vështirë për t’u arritur pasi jeni shumë të ndjeshëm dhe emocionoheni lehtë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button