Aktualitet dhe Lajme

Alarm/ Rikthehen shpërthimet në Mitrovicën veriore

Share

Policia e Kosovës, njofton se në Mitrovicë në një shtëpi private nga persona të panjohur, është hedhur një mjet shpërthyes.

Siç njofton policia, si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar xhamat e derës hyrëse të një shtëpie.

Në raportin 24 orësh të policisë, theksohet se nuk ka të lënduar nga ky shpërthim.

“Mitrovicë / 18.04.2024-NN. Raportohet se në një shtëpi private nga persona të panjohur është hedhur një mjet shpërthyes. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar xhamat e derës hyrëse të shtëpisë.
Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse policore. Nuk raportohet për të lënduar. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori”, thuhet në raportin e policisë.

The post Alarm/ Rikthehen shpërthimet në Mitrovicën veriore appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button