Aktualitet dhe Lajme

Aksidenti tragjik në Tepelenë, si paraqitet gjendja e të plagosurve

Share

Mbrëmjen e djeshme, rreth orës 19:00 rreth 300 m larg hyrjes së Tepelenës në by pass-in që devijon qytetin, një aksident i rëndë u mori jetën katër personave.

Sipas informacioneve, mësohet se tre të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Viktimat e këtij aksidenti tragjik janë:

Riza Astrit Rapaj 42-vjeç

Lavdosh Bega 62-vjeç

Lefteri Bega 57-vjeç

Afërdita Bega 85-vjeç

Ndërkohë që të plagosur rëndë mbetën dy persona:

Jani Meta rreth 60-vjeç

Lavdie Ismail Meta 61-vjeç

Ndërsa 3 të tjerë janë të plagosur lehtë.

Raportohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e lartë e mjetit “Benz”, drejtuesi së cilës ka humbur edhe jetën.

Rruga ku ka ndodhur aksidenti ka qenë në kushtet e duhura teknike, megjithatë mendohet të ketë ndikuar edhe lagështia në rrugë.

Automjeti i dëmtuar më rëndë ka qenë Toyota Yaris, në të cilin ishin pesë persona.

 
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button