Aktualitet dhe Lajme

Aksident tragjik në Gjermani, autobusi me pasagjerë del nga rruga, vdesin 5 persona

Share

Pesë persona kanë mbetur të vdekur pas aksidentit të një autobusi në Gjermani.

Aksidenti ka ndodhur në utostradën A9 pranë Leipzigut rreth orës 09:45 dhe kur autobusi i nisur nga Berlini për në Zvicër doli nga rruga.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit të rëndë. Helikopterët eshpëtimit dhe ambulancat shkuan në vendngjarje.

Në autobus ndodheshin 53 pasagjerë dhe 2 shoferë. Policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button