Aktualitet dhe Lajme

15 vite në NATO/ Kryeministri Rama: Shqipëria kontribuon si aleat dijnitoz për sigurinë e përbashkët

Share

Me rastin e 15-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, përmes një postimi në rrjetet sociale, kreyeministri i vendit Edi Rama, ka reaguar me një video nga Forcat e Armatosura.

Kreu i shtetit, shkruan se Shqipëria kontribuon si aleat dijnitoz për sigurinë e përbashkët, teksa ndan dhe videon nga Forcat e Armatosura dhe momente të tjera të vendit tonë në Aleancë.

Postimi i Ramës:

“15 vjet nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO, aleancës më të rëndësishme ushtarake ku vendi ynë kontribuon si aleat dinjitoz për lirinë dhe sigurinë e përbashkët”, shkruan Rama.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button