Aktualitet dhe Lajme

Zjarri përfshin Kaninën e Vlorës, rrezikojnë të digjen banesat

Share

Flakët kanë përfshirë një një zonë me ullinj shekullorë në fshatin Kaninë të Vlorës. Vatra e zjarrit janë aktive dhe rrezikojnë djegien e banesave që ndodhen aty pranë.

Ndërkohë që forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes, për izolimin dhe shkuarjen e flakëve.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button