Aktualitet dhe Lajme

Zjarr në fushën e mbetjeve në Vlorë, forcat zjarrfikëse në vendngjarje

Share

Një vatër zjarri raportohet mbrëmjen e së shtunës në fushën e mbetjeve në Vlorë. Gazetari Elton Nika raporton se aktualisht po ndërhyn një mjet zjarrfikës me 5 ton ujë.

Të pranishëm në vendngjarje janë edhe tre zjarrfikës. Ndërkaq, siç raporton gazetari, po shkohet drejt lokalizimit të zjarrit. Kjo nuk është hera e parë që fusha përfshihet nga flakët.

/abcnews.al


Huazuar nga abcnews.al

Back to top button