Aktualitet dhe Lajme

Zgjedhjet e delegatëve të kongresit të PS, Rama voton në Dajt

Share

Kryeministri Edi Rama ka votuar për përzgjedhjen e delegatëve për Kongresin e ri të Partisë Socialiste, në kuadër të procesit të rienergjizimit të kësaj force politike.

Pas hodhi votën e tij në kuti, kreu i Partisë Socialiste është larguar nga qenda e votimit në komunën e Dajtit.

Edi Rama ka pasur një bisedë të shkutër me deputetin e PS-së, Xhemal Qefalia ndërsa nuk është pronocuar për mediat.

Partia Socialiste po zhvillon procesin për zgjedhjen e 950 delegatëve të rinj të Kongresit, të cilët do t’i nënshtrohen votës së anëtarësisë.

Procesi i votimit do të zgjasë deri në orën 16:00, ku anëtarët e PS do të votojnë për delegatët e rinj.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button