Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Zgjedhjet e 6 marsit, ja si do të duket fleta e votimit për Bashkinë Dibër

Share

Sot, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet e pjesshme për kryetar bashkie që do të zhvillohen në bashkitë Shkodër, Durrës, Dibër, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë, në datën 6 mars 2022.

KZQ ka ndarë foto përmes një postimi në Facebook, në faqen zyrtare.

Kujtojmë se kandidatët për zgjedhjet lokale në Bashkinë Dibër janë:

Bashkia Dibër

Koalicioni ‘Shtëpia e Lirisë’ me  Premtim Kryemadhin

Partia Demokratike me Luan Hakën

Partia Socialiste me Rahim Spahiun

Lëvizja e re me Dritan Torbën

/albeu.com/

Një kafe nga ju!

Back to top button