Aktualitet dhe Lajme

Zgjat vetëm 7 minuta avantazhi i çekëve, Portugalia përfiton nga gafa e Hranac

Share

Cekët kaluan në avantazh me Provod, pas një aksioni model që bëri të shtangen luzitanët e Kristiano Ronaldos. Por portugezët janë “zgjuar” menjëherë, duke iu kundërpërgjigjur golit të çekëve e për rrjedhojë duke rivendosur baraspeshën, në “Reb Bull Arena”, të Lajpcigut.

Falë një rrëmuje në zonën e çekëve, qendërmbrojtësi, Robin Hranac tregohet i pavëmendshëm, duke e shtyrë topin në rrjetën e tij, pas një përplasje me “gardianin” Stanek. Rezultati shkon në 1 me 1.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button