Lajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

Zbulohet kandidati i PS-së për Bashkinë e Dibrës

Shuhen hamendësimet për kandidatin e Partisë Socialiste në Bashkinë e Dibrës.

Ditë më parë strukturat vendore propozuan 6 emra si kandidatë të mundshëm për të drejtuar këtë njësi vendore, nga 6 marsi 2022 deri në zgjedhjet lokale të pranverës 2023.

Burime të besueshme pohuan për potalin tirananews.al se kandidati i mundshëm për këtë bashki do të jetë bankieri Rrahim Petrit Spahiu, një ekonomist i njohur në trevën e Dibrës.

Deri në vitet 2000 ai ka punuar në një bankë private në qytetin e Peshkopisë dhe ka pasur njohje e marrëdhënie mjaft të mira me banorët e kësaj zone./tirananews.al/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button