Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Turqi-Çeki: Shpërthen festa turke, Calhanoglu kalon në avantazh skuadrën e Montellës

Share

Republika Çeke dhe Turqia luajnë ndeshjen e tyre të fundit në grupe në Hamburg, me të dyja skuadrat që kërkojnë kualifikimin.

Çekëve i duhet me çdo kusht një fitore në mënyrë që të arrijnë të kualifikohen dhe në vendin e dytë të Grupit F.

Nga ana tjetër, turqve i mjafton dhe një barazim për të avancuar më tej si vend i dytë, ose një humbje me një ose dy gola.

ÇEKI 0-1 TURQI

Calhanoglu 51′

Goli i Calhanoglu (VIDEO)

Kartoni i kuq i Barak (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

 


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button