Aktualitet dhe Lajme

PS-PD në një skuadër, kush janë deputetët që do të luajnë futboll në Kosovë (Emrat)

Share

Të dielën deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe Shqipërisë do të zhvillojnë një ndeshje miqësore futbolli në Prishtinë. Lapsi.al mëson një listë paraprake të skuadrës me 26 emra nga grupi i PS dhe PD. Fillimisht do të ketë një takim mes deputetëve të të dy parlamenteve dhe më pas në orën 19:00 ata do t’i drejtohen fushës së blertë.

PS

Bledar Çuçi
Florenc Spaho
Eduard Shalsi
Plarent Ndreca
Arkend Balla
Anduel Tahiraj
Ilir Topi
Denis Deliu
Lavdrim Krrashi
Alban Xhelili
Taulant Balla
Xhemal Qefalia
Frrok Gjini
Gledis Çeliku
Ulsi Manja

PD

Gazment Bardhi
Ervin Salianji
Bledjon Nallbati
Asllan Dogjani
Lefter Gështenja
Saimir Korreshi
Flamur Hoxha
Ramadan Likaj
Xhelal Mziu
Kastriot Piroli
Petrit DodaHuazuar nga Lapsi.al

Back to top button