Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Belgjikë-Sllovaki: Shtangen “Djajtë e Kuq”, sllovakët kalojnë në avantazh

Share

Belgjika dhe Sllovakia masin forcat mes njëra-tjetrës në Frankfurt, në ndeshjen e dytë të Grupit E, teksa sllovaket kane ‘shtangur’ belget me golin e shenuar ne minuten ‘7 nga Schranz..

“Djajtë e Kuq” të Europës kanë mundësinë e vetme për të arritur të fitojnë diçka me brezin e tyre të artë, teksa kapiten kësaj radhe do të jetë Kevin De Bruyne.

Nga ana tjetër, sllovakët duan të surprizojnë belgët dhe të marrin tre pikët në Frankfurt.

BELGJIKË 0-1 SLLOVAKI

Schranz 7′

KOMENTI LIVE:

7′ GOOOL SLLOVAKIA 0-1/ Schranz gjen veten të lirë në zonë dhe me të djathtën çon topin në rrjetë. (VIDEO)

1′ Starton sfida në Frankfurt!

FORMACIONET ZYRTARE:

Belgjika: Casteels; Castagne, Debast, Faes, Carrasco; Onana, Mangala; De Bruyne, Doku; Lukaku, Trossard.

Sllovakia: Dubravka; Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko; Kucka, Lobotka, Duda; Schranz, Bozenik, Haraslin./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button