Aktualitet dhe Lajme

U mor i pandehur nga SPAK, kryebashkiaku i Libohovës: Nëse duhet, jap dorëheqjen

Share

Prokuroria e Posaçme, ka marrë të pandehur kryebashkiakun e Libohovës, Leonard Hida.

Pas daljes nga GJKKO, Hide deklaroi se nuk ishte në dijeni të hetimit kur kandidoi si kryebashkiak.

Ai shprehu gatishmërinë për të dhënë dorëheqjen, e për t’u përballur me drejtësinë.

“Kur kandidova për kryetar bashkie nuk isha në dijeni të hetimit. Nëse është e nevojshme do largohem si kryetar bashkie për t’u përballur me drejtësinë”, deklaroi Hida.

Hide akuzohet se lejoi kultivimin e lëndëve narkotike kundrejt përfitimit.

Sipas dosjes hetimore të SPAK, në aktivitetin kriminal kanë marrë pjesë edhe efektivë policie.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button