Aktualitet dhe Lajme

Tre tërmete të njëpasnjëshme godasin Greqinë, forca dhe epiqendra

Share

Greqia është goditur nga tre tërmete të njëpasnjëshme mbrëmjen e sotme. Epiqendra e tërmeteve ka qenë pranë Eurbesë.

Forca e tyre ka qenë 4, 4.1 dhe 2 e shkallës Rihter.

Pavarësisht lëkundjeve të forta, mediat greke nuk raportojnë mër lëndime në njerëz apo dëme materiale.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button