Aktualitet dhe LajmeBotaLajmi i funditPërditshmëri

Tjetër tërmet shkatërrues godet Turqinë, çfarë po ndodh?!

Share

Turqia nuk po gjen qetësi. Vetëm 12 orë pas tërmetit shkatërrues me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter, është goditur nga një tërmet tjetër me magnitudë 7.7.

Epiqendra ka qenë në Kahramanmaraşit, sipas të dhënave të Sizmologjisë Evropiane.

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:00, Turqia u godit nga një tërmet  7.8 ballë, duke lënë pas mijëra viktima dhe të plagosur.

Vijon… Source link /Albeu.com

Artikuj të ngjashëm

Back to top button