Aktualitet dhe Lajme

Thiago Motta krijon një problem në dhomat e zhveshjes së Juventus: Danilo nuk e merr mirë

Share

Thiago Motta po afrohet me Juventus dhe do të jetë ai trajneri i ardhshëm i bardhezinjve. Pas sezonit të mirë në krye të Bolonjës, trajneri është gati të sprovohet në një klub të madh ku gabimet nuk lejohen dhe ku fitorja është e vetmja gjë që ka rëndësi. Italiano-braziliani i ka të qarta idetë se kë të synojë, por ndoshta për këtë që tani po krijon pakënaqësi.

SHIRITI I KAPITENIT E REAGIMI I DANILO

Thiago Motta ka bërë të ditur se nuk dëshiron ta privojë veten nga Adrien Rabiot. Mesfushori francez duhet të jetë gurthemeli i Juventusit të tij të ri dhe për ta bindur atë të qëndrojë, ai i ka premtuar gjithashtu shiritin e kapitenit. Ky është lajmi i Corriere dello Sport që zbuloi gjithashtu se këto zëra po shqetësojnë dhomat e zhveshjes së Juventus. Në fakt, kapiteni aktual është Danilo dhe braziliani nuk i ka marrë mirë këto zëra që qarkullojnë. Lider i padiskutueshëm prej vitesh i skuadrës dhe i prapavijës bardhezi, Danilo nuk ka ndërmend të heqë dorë nga shiriti.

Lexo më tejChiesa, Thiago Motta i bën dalje: komplikohet rinovimi me Juventus

Për teknikun e ri Thiago Motta mund të ketë probleme për t’u përballur menjëherë dhe, përveç rastit të kapitenit, është edhe interesi i pakët i tij për të mbajtur një tjetër shtyllë të ekipit: Federico Chiesa. Revolucioni i Thiago Motta sapo ka filluar.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button