Lajme nga DibraPërditshmëriPersonalitetePeshkopiPolitikëShqipëria

Tetori Rozë në Peshkopi, merr pjesë vet ministri Manja dhe deputeti Krashi

Share
???? 7️⃣5️⃣0️⃣ MAMOGRAFI te kryra deri tani ne Diber!
????Vijojne takimet sensibiloziese kunder kancerit te gjirit! ????
▪️Sot nen kujdesin e Njvksh Diber,ne bashkepunim dhe me prefekturen Diber ne ambjentet e pallatit te kultures Peshkopi u zhvillua takimi perbylles me fokus: ➡️Sensibilizimin e te gjitha grave,nenave, dhe motrave tona, per parandalimin ne kohe te kancerit te gjirit!
 
✅Kenaqesi dhe nder i vecante qe sot ketij takimi iu bashkuan Ministri i drejtesi Z. Ulsi Manja, deputeti i zones Lavdrim Krashi, si dhe Sekretarja e pergjithshme e prefektures znj, Donika Hiseni,
  
✅ Gjate takimit u dhane mesazhe te forta lidhur me rendesine qe ka diagnostikimi ne kohe i kontrollit te gjirit!
➡️ Mirenjohje dhe falenderime pa fund per punen e bere deri tani, jo vetem nga stafet tona shendetesore por dhe per solidarizimin e te gjitha grave ne kte proces jetik????????
✅ Aktiviteti u mbyll me nje marshim pergjate gjithe bulevardit”Elez Isufi”
✅Ne shenje solidariteti dhe sensibilizimi per te gjithe grate dhe vajzat e Rrethit Diber, per te kujtuar te gjitha miket, nenat dhe motrat tona te bejne kontrollin e gjirit! ????
Se bashku do ja dalim????????

Një kafe nga ju!

Back to top button