Aktualitet dhe Lajme

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë godet Tajvanin

Share

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë ka goditur Tajvanin. Tërmeti u regjistrua me një thellësi prej 16.8 km.

Lëkundjet, siç raportojnë mediat lokale, është ndjerë në kryeqytetin Taipei.

Për momentin nuk ka raportime për dëme apo viktima.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button