Aktualitet dhe Lajme

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Share

Një tërmet me magnitudë 2.8 Rihter është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele rreth orës 20:39 në vendin tonë.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare epiqendra e tërmetit ishte në Leskovik, ndërsa thellësia e lëkundjes sizmike vlerësohet të ketë qenë 5 kilometra.

Për fat të mirë lëkundjet ishin të lehta. Nuk ka raportime për dëme materiale.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button