Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraPërditshmëriRajoniShqipëria

Tërmet në Maqedoni, Shqipëri e Kosovë epiqendra në Mavrovë

Share

Në ora 04:54 minuta Maqedonia e Veriut është goditur nga një tërmet me intensitet 5.4 ballë, sipas shkallës së Rihterit. Epiqendra e tërmetit ishte në fshatin Leunovo të Mavrovës, 17 kilometra në jug-perëndim të Gostivarit. Tërmeti kishte thellësinë 10 km.

Dridhjet e fuqishme raportohet të jenë ndjerë edhe në rajonin e Tetovës, Gostivarit, Shkupit, Dibres se Madhe, poashtu dhe ne Shqiperi, Peshkopi, Maqellare Bulqize, Shupenze ..!

Lëkundjet e tërmetit të fuqishëm u ndjenë edhe në disa qytete të Kosovës si në Kaçanik, Ferizaj, Gjilan dhe Prishtinë.

Deri më tani, nuk është raportuar për të lënduar.

Source linkhttps://telegrafi.com/termet-ne-maqedoni-epiqendra-ne-mavrove/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button