Aktualitet dhe Lajme

Takimi në Uashington, Osmani zbardh detaje nga biseda me Jim O’Brien

Share

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe është takuar në Washington D.C, me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien.

Në një postim në rrjetet sociale, Presidentja Osmani shprehet “diskutim përmbajtësor mbi rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me aleatët tanë amerikanë për tejkalimin e sfidave të përbashkëta, si dhe për mbrojtjen e lirisë, pavarësisë dhe demokracisë sonë”.

“Bashkë, diskutuam edhe zhvillimet e fundit në dialogun me Serbinë, dhe rëndësinë e rolit të SHBA-ve për suksesin e këtij procesi”, shkruan Osmani.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button