Aktualitet dhe Lajme

Sulmet ndaj SPAK, Kryemadhi: Ndahem nga qendrimet e Ilir Metës

Share

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi në fjalën e saj për mediat pasi për disa u mor në pyetje në SPAK, tha ndër të tjera se ajo ndahet nga qëndrimet e bashkëshortit të saj, Ilir Meta, sa i takon Prokurorisë së Posaçme.

Ajo shtoi se beteja e saj nuk është me drejtësinë, por është politike.

Meta gjuhë të ashpër ndaj SPAK, keni ju besim te ky institucion?

Kryemadhi: Vazhdoj t’i qëndroj cdo deklarate time, lidhur me reformën dhe sistemin në drejtësi. Vazhdoj t’i qëndroj dhe nuk e sfidoj as sistemin e drejtësisë as sistemin ku jetojmë dhe punojmë.

Nëse do të sfidoja, nuk do të isha në deputetet e pakta që ka dorëzuar 6 padi për inceneratorët.

Sigurisht që të gjithë kemi ndasitë dhe qëndrimet tona. Vazhdoj të qëndroj që lufta ime është betejë politike. Prokurorët do të bëjnë punën e tyre.

Ndahem me Ilir Metën për sulmet ndaj SPAK.

Lexo më tej: Kryemadhi del pas 5 orësh në SPAK, flet për akuzat Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button