Aktualitet dhe Lajme

Sondazhi i fundit/ Kush janë politikanët më të pëlqyer nga shqiptarët

Share

Instituti Ndërkombëtar Republikan publikoi sot rezultatet e një sondazhi të zhvilluar gjatë shkurtit dhe marsit të këtij viti në 6 shtetet e Ballkanit Perëndimor, ku mes të tjerash për Shqipërinë pyeti edhe për politikanët kryesorë.

Për pëlqyeshmëri, vendin e parë e mban kreu i “PS”-së, Edi Rama, i ndjekur nga kryebashkiaku Erion Veliaj, dhe i treti është kreu i partisë së re “Mundësia”, Agron Shehaj.

Më të papëlqyerit janë Lulzim Basha dhe Ilir Meta. ©LAPSI.AL 

Shikoni grafikun:

Shpjegimi:

Jeshile e errët – E mbështes shumë

Jeshile e zbehtë – E mbështes

Lejla e zbehtë – Nuk e mbështes 

Lejla e fortë – Kundër 

Gri – Nuk e njoh 

Gri e zbehtë – Refuzoj Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button