Aktualitet dhe Lajme

Sekuestrohen 2 pako me çeqe të falsifikuara me vlerë 1 milion dollarë, dy të arrestuar në Hanin e Hotit

Share

Policia Kufitare në Hanin e Hotit ka goditur një rast të falsifikimit të letrave me vlerë.

Për këtë rast u arrestuan shtetasit italianë R. M., 44 vjeç dhe C. S., 49 vjeç.

Policia njofton se në dalje të vendit, u kalua për kontroll në vijë të dytë, automjeti me të cilin udhëtonin shtetasit R. M. dhe C. S., në bagazhin e të cilit janë gjetur 2 pako me çeqe të dyshuara të falsifikuara, me vlerë 2000 dollarë secili (vlera totale 1 milion dollarë).

Çeqet e padeklaruara u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bashkë me automjetin, 1700 euro, vulat dhe 2 celularë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button