Aktualitet dhe Lajme

Rusia do të nisë një luftë me NATO-n në shkurt/Gazeta Bild zbulon dokumentin sekret të Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Share

Një dokument sekret i Forcave të Armatosura Gjermane, ka paralajmëruar një konflikt të armatosur mes NATO-s dhe Rusisë.

Sipas këtij dokumenti të publikuar nga gazeta gjermane Bild, Rusia synon të pushtojë shtetet baltike të NATO-s në korrik. Forcat e Armatosura Gjermane (Bundeswehr) po përgatiten për një sulm të mundshëm hibrid nga Rusia në krahun lindor të NATO-s në muajin shkurt.

“Një përshkallëzim midis NATO-s dhe Rusisë pritet që në shkurt”, tha një burim i gazetës Bild duke iu referuar një dokumenti sekret të Bundeswehr-it.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button