Aktualitet dhe Lajme

Rivalët e Shqipërisë “përplasen” në Berlin, njihuni me formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Kroaci

Share

“La Roja” kërkon që të tregojë se është një nga pretendentet për të fituar trofeun në fund.

Nga ana tjetër, kroatët kanë treguar më vitet e fundit se janë një nga skuadrat më të forta në botë.

SPANJA: Unai Simon, Carvajal, Le Normand, Nacho, Cucurella, Rodri, Pedri, Ruiz, Yamal, N. Williams, Morata.

Trajner: Luis De La Fuente

KROACIA: Livakovic, Stanisic, Sutalo, Pongracic, Gvardiol, Modric, Brozovic, Kovacic, Majer, Kramaric, Budimir.

Trajner: Zlatko Dalic


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button