Lajmi i funditPërditshmëriPersonalitetePolitikë

Reagon menjëherë Xhemal Gjunkshi për situatën e fundit në Rrugën e Arbrit

Share

Në një status në llogarin e tij në facebook ai shprehet në këtë mënyrë për situatën e fundit ne rrugen e sapo inaguruar, Rrugën e Arbrit:

Xhamal Gunkshi:

Bllokimi i Rrugës së sapo hapur të Arbrit krijon kaos dhe pasiguri

Me padurim e pritën sot Dibranët hapjen e Rrugës së Arbrit dhe ashtu sikurse shumëkush edhe unë si Dibran do doja të ndihesha i gëzuar që u arrit të hapej një segment I rrugës. Por, nuk mjaftuan vetëm disa orë nga inagurimi pompoz i 350 milionë Eurove të harxhuar nga taksapaguesit shqiptarë që kjo rrugë të bllokohej dhe të krijohet kaos.

Me qindra qytetarë janë bllokuar në këto momente në aksin e sapo hapur, nga Tirana deri në Fshatin -Fshat (Klos).

Kjo është Qeveria e Show-ve e reklamave dhe tamtameve.

Qeveria të marre masa urgjente dhe të garantojë sigurinë e jetës të qindra qytetarëve, familjareve të cilët po qëndrojnë në kushte mjaft të vështira të dëborës, ngricës dhe acarit.

#Kohapërveprim

Një kafe nga ju!

Back to top button