Aktualitet dhe LajmeDiaspora DibraneLajme nga DibraPërditshmëriShqipëria

“Rama ik, Basha ik” nga biznesmeni emigrant dibran, Sefedin Ahmati

Nga Sefedin Ahmati:

Share

Deri tani ishte “Rama ik”, tani ata qe thonin Rama ik, jane kthyer “Basha ik”.

Pyetja ime eshte, ku do ikin Basha dhe Rama?

Pse jemi kaq cinik dhe egoista, pse duam ti largojme te tjeret nga vendi i punes qe mezi hypen aty?

Pse nuk vijne Basha dhe Rama te vendi i punes tone dhe t’na thone ikni ju?

Pastaj ne nuk eshte se sjemi mesuar me ta, kemi 8 vite me njerin kryeminister dhe 8 vjet me tjetrin kandidat per kryeminister.

Nese Rama apo Basha ikin, ateher i takon qe premtimet e tyre tek militantet, te mos mbahen.
Dhe ne kete rast militantet e PD’s dalin me humbje, sepse ata priten 8 vjet qe te behen nga nje cope drejtori, dhe jane mbytur ne borxhe, dhe tani tju largohet Basha eshte fatale per ta.

Sepse “Basha apo Rama” tjeter qe do vijne, do ken militantet e tyre.

Keshtu qe per te miren e Shqiperise, dhe te miren e militanteve, le te rrije edhe Rama edhe Basha, dhe te ikim ne, por jo nga puna, por nga Shqiperia, sic kemi ikur qe 30 vite.

Nga Sefedin Ahmati

#TeduaShqiperi.

 

Back to top button