Aktualitet dhe Lajme

Protesta e 12-të para bashkisë, e pranishme edhe Argita Malltezi

Share

Ditën e sotme qytetarët janë mbledhur në protestë par abashksië së Tiranës për dosjen 5D. Në këtë protestë të 12 ka amrrë pjesë edhe vajza e liderit të PD-së, Argita Malltezi.

Ashtu si protestat e tjera Malltezi ka marrë me vetë një mesazh për lirimin e liderit të PD-së. Ndryshe nga herët e tjera që kishte veshur një bluzë të stampuar me shkrimin “Free Berisha” sot ajo ka vendosur në veshje një ngjitëse me të njëjtin mesazh.

Protesta e sotme para Bashkisë së Tiranës ka nisur me tensione. Protestuesit kanë hedhur bomba molotov drejt godinës së bashkisë. Gjithashtu ashtu si protestat e tjera protestuesit kanë mbledhur goma të cilat pritet të digjen. Ata kanë tentuar të heqin mbrojtëset metalike të vendosur para bashkisë.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button