Aktualitet dhe Lajme

Plagosja e 62-vjeçarit në Shkodër/ Policia zbardh ngjarjen, arrestohet njëri prej tyre, 5 shpallen në kërkim

Share

Uniformat blu në Shkodër, njoftojnë se kanë identifikuar 6 autorët e plagosjes së një 62-vjeçari dje në qytetin verior.  Njëri prej tyre është arrestuar, ndërsa 5 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Sakaq, mësohet se një nga të dyshuarit e ngjarjes kishte edhe armë me vete.

Raportohet se në pranga është vënë shtetasi Edmond Sakicaj. Teksa janë shpallur në kërkim shtetasit Izmir Sakicaj, Samet Halluni, Arlind Kajoshi, Samuel Troshani, dhe Alban Bruçi.

Nga hetimet e kryera, dyshohet se shtetasi E. S. ka patur me vete armë zjarri, ndërsa shtetasi A. B. dyshohet se ka kryer veprime që pengojnë zbulimin e ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/Zbardhen brenda pak orësh, rrethanat e konfliktit të ndodhur mesditën e djeshme, në rrugën “Pogej”, si pasojë e të cilit u dëmtua me sende të forta, për motive të dobëta, shtetasi V. B.

Identifikohen 6 shtetasit e përfshirë në këtë ngjarje. Vihet në pranga njëri prej tyre, vijon puna për kapjen e 5 të tjerëve.
Si rezultat i veprimeve të shpejta dhe profesionale hetimore, të organizuara dhe të kryera menjëherë pas marrjes së njoftimit, mesditën e djeshme, për një konflikt në rrugën “Pogej”, si pasojë e të cilit u dëmtua shtetasi V. B., 62 vjeç, banues në Shkodër, specialistët për Hetimin e Krimeve ndaj Personit në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër kanë identifikuar 6 shtetas të përfshirë në këtë ngjarje.

Në vijim të veprimeve procedurale: u arrestua shtetasi E. S., 47-vjeç dhe u shpallën në kërkim shtetasit I. S., 23-vjeç, S. H., 27-vjeç, A. K., 31 vjeç, S. T., 24-vjeç dhe A. B., 27-vjeç, të gjithë banues në Shkodër.

Këta shtetas kanë goditur fizikisht dhe me sende të forta, gjatë konfliktit për vendparkimin e automjeteve, shtetasin V. B., i cili vijon të jetë në kujdesin e mjekëve. Nga veprimet hetimore dyshohet se shtetasi E. S. ka patur me vete armë zjarri, ndërsa shtetasi A. B. dyshohet se ka kryer veprime që pengojnë zbulimin e ngjarjes.

Vijon puna për kapjen e shtetasve në kërkim dhe për dokumentimin e plotë të rrethanave të rastit. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Vrasja”, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button