BulqizëLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Pësoi atak kardiak, humb jetën minatori në Bulqizë

Share

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të enjte në Bulqizë, ku si pasojë ka humbur jetën një minator.

Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur tek grumbullimi i mbetjeve të fabrikës së pasurimit të kromit.

Paraprakisht dyshohet se viktima ka pësuar atak, ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë;

Me datë 09.12.2021, rreth orës 13.30, në vendin e quajtur fabrika e pasurimit të kromit Bulqizë, ka gjetur vdekjen shtetasi M. K , 65 vjeç, banues në Bulqizë.

Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të kësaj ngjarjeje./ lajmifundit.al/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button