Aktualitet dhe Lajme

“Për këtë tunel kam qarë me lot”, ministrja Balluku flet për projektin e Llogarasë

Share

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës ka zbuluar emocionet e disa orëve para hapjes së tunelit të Llogarasë, në një intervistë live për emisionin Top Story.

“Këtë tunel e kam përjetuar me emocione madje edhe kam qarë, ishin të gjithë punonjësit duartrokisnin mundin e tyre. Kam ardhur me optimizëm, tashmë është pjesë e krenarisë së të gjithë gjerdanit të infrastrukturës, nuk besoj se do të ketë lot sot”, tha Balluku.

/a.r


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button