Aktualitet dhe Lajme

Pashkët Katolike, kardinali Ernest Simon Troshani uron nga Vatikani: Sot është festa për Krishtin

Share

Nga Vatikani uron besimtaret e krishtere sot per Pashkë , Kardinali 96-vjeçar Shqiptar, Eminenca e tijë e Naltë Ernest Troshan Simoni.

Në urimin e tij ai uron të gjithë besimtarët katolikë të kenë në mendje Krishtin duke shtuar mesazhin për paqe dhe begati.

“Jetojmë në një kohë kur njerëzimi është mbushur me të papritura. Sot është festa për Krishtin. Kjo është festë e madhe. Urojmë që në çdo festë të kenë në mendje Krishtin. Të bashkoheni! Paqe dhe begati”, tha Kardinali.

Sot në mbrëmje besimtarët e krishterë katolikë festojnë ngjalljen e Krishtit, teksa mbrëmjen e djeshme kremtuan Udhën e Kryqit.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button