Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

Pas Burrelit në Dibër, Rama: Për darkë, groshë dhe bukë misri me gjizë (VIDEO)

Share

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka mbajtur një takim me të rinjtë e Burrelit së bashku me zëvendëskryeministren Belinda Balluku.

Por mesa duket pas kësaj vizite ai është nisur në një nga bujtinat e Dibrës.

Kryeministri ka zgjedhur për darkë gatimet tradicionale, fasule, bukë misri gjizë dhe lëng thane.

“Kjo është dashuria. Është dashuri dhe quhet Dashuri. Këto janë groshët këtu. Bukë misri me gjizë. Dhe lëng thane e përpunuar të Dibrës. Në Dibër bujqësia është në shpërthim.” tha Rama.

Back to top button