Aktualitet dhe Lajme

Parashikimi i motit 4 Prill 2024, kthjellime dhe vranësira

Share

Ditën e sotme, vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, si pasojë e masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta, me origjinë jugperëndimore (afrimi gradual i Anticiklonit Afrikan).

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit, si dhe vranësira të pakta deri mesatare kalimtare kryesisht në mesditë dhe pasdite dhe të larta transparente.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 7-10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 4 deri 16°C

në zonat e ulëta 6 deri 22°C

në zonat bregdetare 9 deri 20°C
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button