Aktualitet dhe LajmePërditshmëriPolitikëShqipëria

Numërohen gjysmat e kutive të votimit në vend, këto janë rezultatet

Share

Janë numëruar gjysmat e kutive të votimit në rang vendi, 2575 nga 5199 dhe Partia Socialiste ka një diferencë të ndjedhme ndaj Partisë Demokratike me 70.000 mijë vota.

Deri më tani ajo ka 365 mijë e 762 vota. E dyta është Partia Demokratike që mban 294 mijë e 493 vota. Ndërsa e treta në rang kombëtar vjen Lëvizja Socialiste për Integrim me 52 mijë e 881 vota.

Source link

Një kafe nga ju!

Back to top button