Aktualitet dhe LajmePërditshmëriPolitikëShqipëria

Përditësimi i fundit nga zgjedhjet në Shqipëri, ndryshon diferenca mes partive

Share

Në Shqipëri bëhet e ditur se tashmë janë numëruar votat në 1 mijë e 488 qendra të votimit nga 5199 sa janë gjithsej në total, raporton Gazeta Express.

KZAZ njofton në faqen zyrtare se momentalisht si parti e parë radhitet Partia Socialiste që nga votat e numëruara deri më tani rezulton se ka siguruar 204 mijë e 584 vota.

Parti e dytë radhitet PD-ja që nga votat e numëruara deri tani del se ka siguruar 158 mijë e 294 vota.

LSI ndërkaq ka siguruar 29 mijë e 190 vota.

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka bërë me dije se pjesëmarrja në këto votime është 48.2%.

Source link

Share Now

Back to top button