PërditshmëriPeshkopiProdukte DibreReklame

Njihuni me vlerat ushqyese dhe bleni hurma Sukeri tek “Neri” në Peshkopi

Share
Njihuni me Hurma Sukeri Rutab te cilat i gjeni tek ky dyqan ne Peshkopi “Tek Neri”
Keto hurma cilesore kane nje çmin prej 500 lekesh per kg.
1.Hurma arabe, lëndë ushqyese e pasur
2.Hurmat arabe përmirësojnë tretjen e ushqimit
3.Hurmat arabe si lehtësues dhimbjesh
4.Hurmat arabe për një shtatzëni të shëndetshme
5.Hurmat arabe për tension të lartë gjaku dhe goditjet e zemrës
6.Hurmat arabe e bëjnë trurin të punojë më mirë7.Hurma përmban shtatë vitamina
– Vitamina A, e cila ndalon verbimin, ngre imunitetin e membranës së mukozës dhe luan rol në luftimin e kancerit.– Vitamina B1, mungesa e kësaj vitamine bëhet shkak për zhvillimin e ngadaltë dhe Hidropizi. Favorizon nje funksionim te mirë te sistemit nervor,te muskujve dhe te zemrës.– Vitamina B2, është e rëndësishme për lëkurën dhe zhvillimin, aparatin tretës dhe shikimin.– Vitamina B6, fuqizon sistemin nervor dhe enët e gjakut, ndalon vjelljen.– Vitamina D, është e rëndësishme për kockat dhe dhëmbët, përfitohet nga kalciumi dhe fosfori.

– Vitamina E, luftuese e oksidit, mbron membranat qelizore nga shkatërrimi dhe lënda okside, ndihmon në shtimin e rruazave të kuqe të gjakut.

HURMA NATYRALE PA KIMIKATE, PA SHEQER

Disa nga dobitë e super frutit Arabic I gjeni tek linku i meposhtem :

http://www.bioherbal.al/

Porosit tani:

Aty do gjeni edhe produkte te Dibres si me poshte ku keni edhe çmimet:1 – Sheqerpare: me kokra 60 lek ne dyqan, ndersa 70 lek bashke me transportin jashte rrethi!( Tepsi e plote) 3000 lek ne dyqan, ndersa bashke me tepsi dhe transportin jashte rrethi 4000 lek.2 – Tepsi me Bakllave: 3000 lek ne dyqan ndersa si porosi jashte rrethi bashke me tepsi e transport 4000 lek.Per te komunikuar me shitesin ju keni ne dispozicion kete nr te cel 0676508419 ku do kontaktoni direkt me Skender Nela i cili do ju mundesoje nje shpjegim edhe me te hollsishem per porosite!

Adresa ne Peshkopi

Prane shkolles 9 vjecare Demir Gashi dhe Selim Alliu

Back to top button