Aktualitet dhe Lajme

Një ditë pas Kuvendit Kombëtar, Lulzim Basha bën lëvizjen e radhës! Thërret sot mbledhjen e….

Share

Një ditë pas mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të PD, kryetari i saj, Lulzim Basha ka thirrur sot mbledhjen e kryesisë.

Ky takim do të zhvillohet sot në orën 20:00.

Ditën e djeshme, Kuvendi Kombëtar i PD-së miratoi ndryshimet në statut e PD-së, duke i hapur rrugë ndryshimit të kupolës drejtuese, përfshirë Kreun e Grupit Parlamentar, post të cilin e mori kryetari Lulzim Basha, duke larguar kështu Gazment Bardhin.

Nga ana tjetër, Gazmend Bardhi ka thirrur të martën një takim me të gjithë deputetët opozitarë.


Huazuar nga StartNews

Back to top button