PërditshmëriPersonaliteteShqipëria

Një aktor nga Dibra tek filmi “Shkëmbimi”

Share

Me daten 18.11.2021 Startoi filmi me i ri qe mban titullin “Shkëmbimi” me skenar dhe regji nga aktori i njohur Drilon Hoxha, nje film ky qe tregon se si te falet nje gjak, si te luftosh per dashurine e shume e shum te tjera.

Ne kete projekt luan si aktor edhe nje djal nga Dibra qe quhet Emiljon Degjoni, icili ka nje rol qe deshiron ta ndihmoje shokun e tij te mar vajzen qe ja kane rembyer nje grup i fuqishem per llogari te babait te vajzes, edhe pse Emiljoni nuk mundi ta ndihmonte sepse mafia e lokalizon akoma pa shkuar ta mernin vajzen.

Premiera e filmit “Shkëmbimi” me regji të Drilon Hoxhës

u promovua edhe ne mediat me prestigjoze shqiptare si Top Channel, video

Ja edhe disa sekuenca nga ky film

Kliko Linkun

Jetët paradoksale të dy vëllezërve, njëri në Shqipëri e tjetri në Amerikë, historitë e të cilëve bashkohen dhe ndahen në momentin e trashëgimit të pronave. Një problem thelbësor i vendit tonë që për shkak të kësaj pasojat i vuajnë pasardhësit dhe pikërisht pjesa aksion e filmit fillon kur rrëmbehet vajza e njërit prej vëllezërve, gjë e cila do vërë në provë dashurinë e të dashurit të saj. Dashuria për vajzën bën që të sakrifikojë këdo, dhe i verbuar nga dashuria merr përsipër çdo lloj rreziku për ta pasur vajzën sërish pranë.

Suksese djalit të Dibrës edhe te gjithe aktorëve

 

Back to top button