Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëri

Nis asfaltimi i rrugës së fshatit Bellovë

Share
Fondi Shqiptar i Zhvillimit në bashkëpunim me Bashkinë Dibër, kanë nisur punën për asfaltimin e rrugës kryesore të fshatit Bellovë në Njësinë Administrative Melan.
Ky investim i jep fund problematikës shumë vjeçare që hasnin banorët e këtij fshati në përditshmëri. Fshati Bellovë është shumë pranë fshatit Rabdisht “100 fshatrat turistik” të Shqipërisë i cili dhe ai do jete me asfalt ditet ne vazhdim.
Dhe Bellove si fshat është një atraksion turistik për vizitorët vendas dhe të huaj.
 I pranishem duke shikuar punimet ishte vet kryetari i bashkise Diber z.Rahim Spahiu ku po sjellim dhe disa foto nga faqja e tij ne facebook:
🛣Nisi asfaltimi i rrugës së fshatit 📍#Bellovë, pjesë e investimit të rëndësishëm infrastrukturor Peshkopi-Bellovë-Rabdisht, financim i Fondit Shqiptar të Zhvillimit!😊🚧🚜
 
Back to top button