Aktualitet dhe Lajme

Nën akuzë për abuzim me të mitur dhe pornografi, Gjykata e Lartë lë në burg mjekun Dervish Hasi

Share

Gjykata e Lartë ka marrë një vendim për mjekun Dervish Hasi, duke e lënë në burg.

Në Dhomë Këshillimi, Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e tij për masën e sigurisë, që u la në fuqi nga Apeli i Juridiksionit të Përgjithshëm më 7 shkurt të këtij viti.

Hasi akuzohet për abuzimin me një të mitur që e prezantonte si një nga gratë e tij dhe për pornografi./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button