Aktualitet dhe Lajme

Me ju ndihem si me familjen time

Share

schedule11:13 – 28 Maj, 2023

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka nisur procesin e lamtumirës në përfundim të detyrës së saj në Shqipëri. Ajo ka zgjedhur të vizitojë Tropojën, më konkretisht Bajram Currin, ku është takuar me qytetarë të zones.

Ambasadorja ka shprehur mirënjohjen dhe dashurinë e saj për Tropojën si një nga vendet e saj më të pëlqyera në Shqipëri.

Sakaq, Kim falënderoi tropojanët për mikpritjen e tyre të ngrohtë dhe u tha atyre: “Kur jam me ju, ndiej se jam me familjen time.”

/abcnews.al

 
Huazuar nga abcnews.al

Back to top button